Archiv autora: pamoscz

Hardwarový a softwarový komplex „ROTÁTOR“.

Nový hardwarový a softwarový komplex ROTÁTOR určen pro přesnou kontrolu objektů s rovným povrchem.

Tento komplex je navržen pro přesné (až několik milimetrů) stanovení relativního umístění podpovrchových objektů a anomálií v rozechvěné výstavbě, řízení inženýrských komunikací, přistávacích drah a vyhledávání.

V závislosti na požadované přesnosti může být rychlost skenování povrchu od 1 do 0,25 m2 / s. Šířka pásma skenování je od 1,1 do 5,2 m. Hloubka skenování může být od 25 cm do 2,8 m, v závislosti na typu použité antény.

Komplex se skládá ze dvou částí: hardwaru a softwaru.

Hardwarová část obsahuje skutečnou anténu GPR nainstalovanou na rotující části samohybného podvozku. Anténa je připojena k palubnímu řadiči, což umožňuje nastavit požadovaný režim skenování a uložit výsledky skenování na kartu mikro SD.

Samojízdný podvozek je vybaven multisystémovým přijímačem GPS, který umožňuje určení absolutních souřadnic snímané oblasti. Toto zařízení je vybaveno samostatným zdrojem energie, který zajišťuje nepřetržitý provoz po dobu 8-9 hodin. Pohyb antény na takovém podvozku je rotační – translační, to znamená, že se pohybuje ve spirále.

Zařízení je vybaveno dálkovým ovládacím panelem. Toto zařízení je patentováno a má název ROTATOR.

První softwarová část komplexu umožňuje převod souboru s výsledky skenování do jednoho z formátů přijatých pro další zpracování dat GPR. Tento software také umožňuje přesně propojit data přicházející z antény s trajektorií jejího pohybu a následně získat datový „mrak bodů“ podpovrchového prostoru. V případě potřeby existuje možnost přesného geodetického odkazu na skenovaný povrch a všechny detekované objekty se superpozicí výsledků získaných na leteckém snímku nebo půdorysu objektu.

Druhá softwarová část komplexu umožňuje matematické zpracování a analýzu přijatého mraku bodů pro detekci anomálií nebo objektů a určení jejich přesné polohy.

Třetí softwarová část umožňuje sestavovat zprávy o výsledcích studie a výsledky zpracovávat ve formě grafů, tabulek a grafických interpretací zón a objektů.

Veškerý software běží pod kontrolou specializované databáze, která vytváří a udržuje archivy naskenovaných dat a výsledky zpracování, což umožňuje najít potřebné informace podle času a místa testování během několika sekund.

Komplex je navržen tak, aby společnost mohla výsledky průzkumu snadno přizpůsobit přáním zákazníka. V případě potřeby je možné převést formáty přijatých dat k dalšímu zpracování samotným zákazníkem.

Například pomocí tohoto komplexu je možné kontrolovat kvalitu pokládání výztužných prutů mezi betonové desky při stavbě dálnic. Tento software umožní nejen detekovat a měřit relativní polohu prutů v betonu, ale také kontrolovat odchylky od norem v jejich počtu, jakož i tolerance hloubek pokládky a úhlů odchylek. Všechna zpracovaná data budou automaticky shrnuta do tabulek s vyznačením míst v rozporu s normami a software pomůže připravit lokalizaci těchto míst pro opravářské týmy. Výsledky získané s tímto komplexem, pokud jde o rychlost a přesnost měření, předčí všechny výsledky získané dříve známými metodami.

Při skenování mostů a tunelů, kde se asfalt pokládá na betonovou základnu, umožní tento komplex detekovat a lokalizovat zóny delaminace asfaltu ze základny a vnikání vody do těchto zón.

Při monitorování silnic a přistávacích drah, které jsou již v provozu, můžete pomocí tohoto komplexu detekovat skryté závady, které v blízké budoucnosti mohou vést ke zničení objektu a technickým nehodám. Může to být postupné šíření mikrotrhlin v tloušťce betonu, tvorba vpustí v podkladu, zamokření chodníků a podobně.

SYSTĚM MONITORINGU A EVIDENCÉ PRACOVNÍ DOBY

Moderní gadgety mají čtečky otisků prstů, vestavěnou videokameru, dotykovou nebo fyzickou klávesnici, hmatovou obrazovku pro čtení podpisu Bluetooth nebo připojení Wi-Fi a mobilní terminál je navíc vybaven i čtečkou karet RFID. Kromě toho jsou téměř všechny mobilní telefony vybaveny GPS přijímači, které mají dobrou citlivost.

Systém je připraven pouze k monitorování dodržování pracovní smlouvy zaměstnanci, k okamžité pomoci zaměstnance v průběhu práce a k přípravě informací pro vedoucí oddělení s cílem zajistit optimální řízení činností zaměstnanců. Systém byl implementován s přihlédnutím k požadavkům GDPR (Obecné nařízení o ochraně osobních údajů), který se po vstupu v platnost od 27.04.2016 stal povinným pro EU.

System je určen pro všechny ředitelů společností a veřejných organizací, kteří chtějí vědět, jak a kde jejich zaměstnanci dělá v pracovní době.

Struktura systému představuje soubor hardwarových a softwarových modulů, které jsou snadno vzájemně integrovány v různých konfiguracích v závislosti na požadavcích zákazníka.


Specialisté naší společnosti vyvinuli řadu softwarových produktů pro mobilní telefony a servery, které umožňují:

Určit čas začátku a konce pracovní doby zaměstnance s potvrzením otisků prstů nebo fotografie zaměstnance

V místech, vybavených terminály automatickou přístupu nebo kontroly automaticky zaznamenat příchod

Použití moderní technologie Bluetooth pro automatický přístup k parkovištím nebo v oblastech vybavených elektronickými zámky

Z centra za pomocí přenosu zvláštních SMS zpráv lze spravovat přístupová práva zaměstnanců k chráněným zónám

Opětovně potvrdit přítomnost na pracovním místě nebo někde na cestě

Určit dobu oběda nebo nucené pauzy

Určit pracovní místo nebo místo, kde se zaměstnanec nachází během pracovní doby

Posílat textové a hlasové zprávy, stejně tak jako fotografie nebo video zprávy z pracovního místa,

včetně zpráv, které může zaměstnanec potřebovat později při přípravě zprávy o práci vykonané v kanceláři

Zaznamenat čas na cestě při sledování objektu a trasy zaměstnance, včetně její délky

Zaznamenat skutečný počet ujetých kilometrů vozu používaného zaměstnancem

Odeslat do ústřední kanceláře vyplněné formuláře, výsledky měření, grafické informace

Mít k dispozici provozní poradenství od přímého nadřízeného nebo operační asistenční služby

Mít přístup k billboardu společnosti

Exportovat informace o jiných systémech (například mzdové systémy)

Importovat data pro přenos zaměstnanci nebo vyřešit jiné úkoly z jiných systémů

Převést uložená data do jiných formátů (například tabulky Microsoft Excel)

Všechny tyto možnosti mohou být začleněny do jiného systému, například do docházkového systému, který platí pro zaměstnance na území podniku, čímž mají všichni zaměstnanci stejné podmínky

Samozřejmě, že takový systém sleduje činnost zaměstnance pouze s jeho souhlasem a během pracovní doby.

Data ze všech mobilních telefonů a terminálů jsou zakódována a uložena v cloudu v šifrované podobě. Z tohoto úložiště budou data k dispozici všude tam, kde je internet a uživatel má odpovídající přístupová práva. Po uplynutí určitého časového období jsou vzhledem k relevanci dat požadované údaje archivovány na podnikovém serveru a z úložiště v cloudu jsou vymazány.

Pracovní terminál

  

Ukázky provozování terminálů pro různé zaměstnance (řidiče a stavební dozorce).

Zadání nového uživatele

Mapa umístění

Komentář

Fotografie pro odeslání správce

Databáze uživatelů

Úprava hlavního seznamu

 

Správce systému

Záložka zprávy o pracovní době a statistikách

Záložka kontroly umístění a pohybu

Rozložení sestavy pro tisk

Docházkový a přístupový systém zaměstnanců po celé republice ÚVOD

.Pro automatické zaznamenávání pracovní doby se předpokládá použití některých terminálů, které umožňují identifikaci zaměstnanců při příjezdu na pracovní místo a při opuštění pracoviště.

 

Tytéž nebo podobné terminály mohou být použity k identifikaci osoby, která potřebuje mít přístup do určité zóny nebo místnosti. Informace přicházející z takových terminálů musí být doručeny do některého úložiště, seřazeny a uloženy v něm. Přijaté informace musí být vyhodnoceny a výsledky zpracování  archivovány, případně je třeba provést určité manipulace za účelem přístupu zaměstnance do chráněného prostoru. Během přenosu informací z terminálu do úložiště je třeba přijmout řadu opatření k zachování důvěrnosti a zabránění a vyloučení falšování údajů. Takové systémy vyžadují  průmyslové podniky, výzkumné ústavy, správní, lékařské a dalších podobné subjekty a podniky.

Automatická identifikace obyčejné používá tyto technické prostředky:

1) RFID karty a klíčenky

2) Rádiové klíčenky

3) Kódové klávesnice

4) Čtečky podpisů

5) Videokamery nebo čtečky obličejové rysy

6) Čtečky otisků prstů

První čtyři zařízení vyžadují podmíněnou identifikaci osoby, protože karta, klíčenka a kódy pro tlačítka mohou být přeneseny na jinou osobu, podpis je možné podělat. Poslední dvě zařízení ve spojení s příslušným softwarem dostatečně spolehlivě ověřují totožnost, ale vyžadují od pracovníků znalosti.

Kombinované čtečky mají také lepší vlastnosti. Čtečka otisků prstů, která je kombinovaná s  klávesnici  nebo čtečkou RFID, má vyšší míru spolehlivosti než kterýkoli z nich jednotlivě.

. Důvodem k tomu je, že okamžitá identifikace kartou umožňuje podrobnější porovnání otisků prstů určité osoby najednou bez nutnosti grafické analýzy všech otisků z databáze. To také umožňuje zjistit přenos karty na jinou osobu.

Často však zaměstnanci divize nebo podniku musí v průběhu pracovního dne  vykonávat práci mimo místo svého podnikání přímo u zákazníka. Takové situace neustále vznikají v oblasti služeb, u montážních a záručních oddělení, kontrolních organizací, služeb první pomoci nebo záchranných služeb, řidičů nákladních automobilů nebo speciálních zařízení.

V takových případech čelí podnikoví manažeři složitým problémům. Jak zohlednit skutečný pracovní čas zaměstnanců bez zvláštního nákladného vybavení? Jak rychle poskytnout přístup k objektu zaměstnanci, který v současné době nahrazuje zaměstnance na plný úvazek? Kde mohu najít dostatek peněz na nákup dodatečného hardwaru a softwaru?

Naše společnost nabízí jednoduché, spolehlivé a moderní řešení tohoto problému. Jako základní koncová zařízení je možné využít vlastní mobilní telefony nebo mobilní telefony podniku, které používají zaměstnanci. V některých případech lze používat specializované mobilní terminály s pokročilými funkcemi. To umožní nejen dodávat systémy založené na levných zařízeních, ale také rozšiřovat funkce tradičních nebo již zavedených docházkových systém.

Všechna tato zařízení může nahradit jeden mobilní telefon nebo terminál. Moderní gadgety mají čtečky otisků prstů, vestavěnou videokameru, dotykovou nebo fyzickou klávesnici, hmatovou obrazovku pro čtení podpisu Bluetooth nebo připojení Wi-Fi a mobilní terminál je navíc vybaven i čtečkou karet RFID.

Kromě toho jsou téměř všechny mobilní telefony vybaveny GPS přijímači, které mají dobrou citlivost.

Výpočet objemu bahenního náplavu Matičního jezera.

25 března roku 2015 bylo provedeno průzkum Matičního jezera v Pardubicích.

prud

Výhled na Matiční jezero

Účelem geofyzikálních měření je výpočet objemu technogenného náplavu, který tvoří horní část minerální vrstvy Matičního jezera v Pardubicích v České republice.

Pro splnění tohoto úkolu bylo provedeno GPR plošné skenovaní na síti profilů. Celkem bylo získáno15 příčných profilů a jeden podélný profil v délce 13 až 106 metrů. Celková délka profilů- 740 běžných metrů.

skany

Výkres profilů

Skenování probíhalo pomocí geologického radaru „Oko-2″s anténní jednotkou AB-250 s centrální frekvencí 250 MHz, v paralelní síti profilů

lod

Instalace GPR na lodi

Použítá anténní jednotka AB-250 nabízí rozlišení 0.2 m a hloubku průzkumu až do 6 m. Anténní jednotka byla umístěná v plastové lodi. V téže lodí byl i operátor. Průzkum byl proveden v kontinuálním režimu. Vázání profilů bylo provedeno pomocí kompaktního GPS přijímače GARMIN MAP76 (WGS-84, UTM).

Řízení přístroje a nahrávání informací bylo provedeno pomocí počítače.

  • Parametry měření:
  • Krok sondování – 5 cm;
  • Doba registrace – 400 ns;
  • Stack – 8.

Výsledkem georadarového skenování jsou časové úseky nahráné metodou různé hustoty. Horizontálně je naznačená vzdálenost v metrech, vertikálně – doba pohybu odražených elektromagnetických vln v nanosekundách.

Podstata zpracování georadarových dat spočívá především ve výběru užitečného signálu a potlačení šumu a poruch v pozadí pomocí různých technik.

Zpracování dat GPR bylo provedeno v programu „GeoScan-32. V procesu byly použít následující postupy:

  • korekce stupnice a délky profilu;
  • nastavení parametrů antény (pro kontrastní záznam po celé délce);
  • nastavení parametrů vizualizace dat;
  • odečtení průměrné hodnoty (odstranění přímého signálu nebo přímé vlny)
  • filtrace pásem (zlepšení poměru signál/šum).

rdg

Účelem interpretace dat georadarového skenování je převedení základní informace do uceleného obrazu, který znázorňuje způsob ukládání konstrukčních vrstev a ostatních objektů.

V procesu interpretace byly použity následujicí body:

  • určení odrážejících povrchů. Dosavadní zkušenosti ukázaly, že osy pozorování jsou obvykle vázané na hranice různorodných vrstev.
  • lokalizace objektů a anomálních zón.
  • určení hloubky pomocí informace o době pohybu elektromagnetické vlny.

 

Pro výpočet hloubky uložení odrážejících povrchů je třeba určit hodnoty dielektrické propustností (e), nebo rychlosti šíření vln (V, cm/ns) v izolovaném areálu.

sloi

Alokované  reflexe ze dna Matičního jezera, stejně jako z podeševy bahno.

Radarogramy identifikovaly následující konstrukční vrstvy:

  1. vrstva – voda (ε = 81)

2 vrstva – bahno.

Na základě údajů z referenčních zdrojů bylo zjištěno, že hodnota dielektrické propustností pro danou vrstvu je 60. Přesná definice rychlosti elektromagnetické vlny ve vrstvě je umožněná při práci se studní nebo z jiných dat o hustotě bahna. V tloušťcé bahna jsou označeny odrážející hranice  různých stupnů hustoty. Základní půdou se pravděpodobné představila hlína. Tento závěr je důsledkem silného tlumení elektromagnetického signálu ve spodní části úseku.

Pro výpočet dnešního objemu bahna, který tvoří horní část úseku minerálního základu Matičního jezera, byl vybrán následující postup:

  1. Stanovení hloubky horního a dolního sedimentů;
  2. Digitalizace měření podle profilů pozorování, v kroku 0,5 m;
  3. Rekonstrukce povrchu bahna;
  4. Rekonstrukce podlahy bahna;
  5. Vypočet objemu bahna pomocí moderních matematických přístrojů programu Surfer 9.
  6. Vytvoření 3D modelů pomocí softwaru Voxler.

Dle výkladu výsledků radarogramu výška vodní vrstvy v severní části nádrže dosahuje 0,8 m. V centralní časti jezera ona se zvýšuje na 1,2. – 1.3 m. Nejhlubší místa se vyskytují podél severovýchodního břehu jezera, nejmělčí – podél jihozápadního břehu.

Výška vrstvy bahna k dnešnímu dni je v rozmezí 0,8 m – 1,2 m. Nejtenčí vrstva bahna je zaznamenána podél jihozápadního pobřeží a je 0,4m – 0,7 m. Ve střední částí jezera bylo zaznamenáno zvýšení vrstvy bahna do 1 -1,2 m. Podél severovýchodního břehu je označena oblast 4 – 10 m, kde je podlaha vrstvy bahna v hloubce 2-2,4 metru od povrchu vody. Tím pádem se vrstva bahna na označeném místě se zvýšila na 1,5 m.

sl4

Profil na severní části jezera

sl13

Profil na centrální části jezera.

 

Výsledkem toho je spravována mapa hloubky bahna, a mapa povrchu dolní části vrstvy bahna.

izolin

Mapa hloubky k povrchu aktuálního bahna

izolin1

Mapa hloubky ke spodní části aktuálního bahna

Další výpočet je realizovan pomocí matematických nástrojů a programu Surfer 9. Byl vypočítán objem bahna, který dosáhl 6662 m3. Při nastavování vlastností vrstvy bahna (například, podle informace z vrtů), chyba v určení objemu bahna nepřesahuje 7%. Pomocí programu Voxler byl vytvořen 3D model zkoumané plochy jezera, který názorně ukazuje změny v topografii povrchu dna nádrže a spódku vrstvy bahna.

voxler

3D model testovánou oblasti jezera

Závěry

Podle výkladu výsledků radarogramu se došlo k následujícím závěrům:

– Maximální hloubka jezera dosahuje 1,2 m.

– Maximální síla vrstvy bahna je zaznamenána podél severovýchodního břehu Matičního jezera a je 1,2-1,5 m.

– Objem bahna je 6662 m3.

 

GPR VOZÍK UNIVERZÁLNÍ

Tento GPR systém se odlišuje od základního systému tak, že jeho složení také obsahuje řídící jednotku, která umožňuje připojení k několika druhu antén. Současně, v systém může být připojeny až dve antény v různých kombinacích. Díky tomuto systému je možné skenovat chodníky, struktury a povrchy mostů a stavebních konstrukcí, velké betonové  výrobky, tunely, jeskyně, různých komunikací a inženýrských sítí. Provést  ekologické analýz o stavu životního prostředí. Taky vhodně k hledání archeologických relikvií a poklady v různých pudech a v různých hloubkách. MapSkan software umožňuje jeho uživateli zobrazit veškeré informace o aplikaci Google Earth.

400ei

 2000ab

 front

 

 Centrální frekvence                                             250-2500MHz
 Rozlišení                                                              0.25 and 0.01 m
  •  250 MHz                                                                   0.25
  •  400 MHz                                                                   0.1
  • 1000 MHz                                                                  0.04
  • 1700MHz                                                                   0.025
  • 2000 MHz                                                                  0.016
  • 2500 MHz                                                                  0.01
Spotřeba energie                                                6.5 W (max)
Hmotnost
 Antenna                                                            tabule

Vozík                                                                    8 kg

Akumulátor                                                           5 kg

RozměryVozík složený                                                  50x75x25 cm

Vozík rozložený                                               150x145x630 cm

 Antenna                                                           tabule
 Temperature                                                            -30 +50°C
Ekologický
 Obsahuje

  • GPS;
  • Videokameru;
  • laserové ukazovátko směru;
  • nabíječku počítače.

MapSkan

Tyto systémy v sobě spojuje:

– Řídící jednotka;

– Univerzální držák antény

– Odnímatelná Kola s dvěma integrovanými odometry;

– Detekční prostředek umístění přístroje;

– GPS-přijímač;

– Lehká robustní vozík;

– Napájecí zdroj.

skl

Vlastnosti

Pracují s různými druhy antén;

– Dva odometru vestavěné v kolech pro přesnější označení;

– Sběr dat v reálném čase;

– Vylepšené 3D schopnosti;

– Automatický GPS integrace;

– Google Earth integrace.

mapskan

Program MapSkan umožňuje pracovat v režimu vyhledávání a sbírat data pro výzkum. Tyto systémy se skládá z řídící jednotky, počítače s dotykovou obrazovkou, antény (250 až 2500 MHz), GPS přijímačem a dvěma odometry vestavěné do kola vozíku. Použitím údajů shromážděných z odometrem a GPS přijímačem současně, může uživatel vyhledat a označit objekty přesně a rychle.

 obmapii

Různé druhy antén s frekvencemi 250 až 25000 MHz poskytuje data GPR v hloubce od 0.25 až 8 metrů. Speciální software „MapSkan“ umožňuje uživateli vizualizovat 3D data, a vidět všechny sdělené informace o aplikaci Google Earth.

Vyhledávání městské komunikace na pozemku.

V zobrazeném  pozemku  před garáží bylo nutné určovat průběh městských komunikací.

plpcha

Za prvé, s pomocí GPR vozíku bylo provedeno skenování pozemku v několik etapu. Stopy skenování viditelný na následujícím obrázku.

skeny1i

V případě, že  operátor  během skenování  viděl určité abnormality na radarogram, on udělal poznámky ve formě hlasových zpráv. Místa hlasových zpráv jsou označeny zelenými kruhy na trati.

sknii

V procesu přípravy dat a ve jejich analýze stanoven směr a poloha průchodu objektů a jejich hloubka.

obektii

V důsledku toho bylo zjištěno, průchod odtoku dešťové vody (modré a oranžové) a napájecího kabelu (zelená) přes pozemek a jejich hloubka.

vysledky2ii

 

Příklad vyhledávání kde došlo k rozlití domácí topný systém.

Rok po dokončení stavby rodinného domu ve stropě přízemí došlo k mokrému fleku. Tlak v topném systému byl snížený.
Nepomohl přídavek speciálních chemických prostředků pro samo těsnění trubek. Na plánu podlaží v místě vzniku fleku žádné trubky topení neprocházejí. Firmou PAMOS bylo provedeno skenování podlahu v prvním patře a strop v oblasti vzniku mokrých skvrn za pomoci přístrojové CS-1700.

flek1i

Skenování bylo provedeno na markerovou podložce v krocích po 10 cm horizontálně i vertikálně. Za  pár metrů od místa, výsledky kontroly odhalily podezřelé místo na úniku vody ve spoji mezi trubkami. Na obrázku je zřetelně viditelná a mřížka armatury a směr probíhajících trubek ( místo označené modře). Podezřelé místo je označeno červenou.

3d1

Zde je umístění potrubí v 3D radarogram.

temat1

3di

Tak se vypadá zasažené oblasti na grafech aplikacemi 2D a 3D.

panelei

3ddi

Na stejném místě, ale ve větší hloubce, je jasně viditelné šev betónové desky přes které voda proudila do fleku.

potruby

 potruby1i

Tato fotografii otevření místa průsaku vody z topného systému.
Jak je možno vidět defekt je detekován s vysokou přesností.

Příklad detekce zbytků podzemních staveb.

 

f16

Práce byla provedena na území starého židovského hřbitovů (1843 r.), rozebraného v 60 letech minulého století.

Tady je umístění skenování. Ve středu rámu dřevo, stopy, které lze vidět na trati. Nejsou žádné viditelné stopy stavby není viditelné.

Skenování probíhalo pomocí geologického radaru „Oko-2″s anténní jednotkou AB-250-700 s centrálními frekvencemi 250 a 700 MHz (výrobce: „Logis“), způsobem skupinových profilů.

 copml2015-09-01-18-37-38

Obrázek ukazuje 3 stejný obrazu hřbitova, který automaticky pořídí program z Google Maps v procesu skenování. Levá strana zobrazuje trať, která se konala vozíkém s radarem v terenu skenování. Ve středu na plánu ukazuje výsledek skenování dat povrchu. Právo obnovení poloha obřadu síně. Podobným způsobem jako to byla obnovena poloha hlavní stěny. (Ostatní skeny nejsou zobrazeny.)

convert2015-09-01-00-14-01

 

Obrázek v levém horním rohu zobrazuje skenování trať vůzů, vpravo na hoře fragment  radarogram povrchu se stopami odraženého signálu. Vlevo dole zobrazen výsledek zpracování dat skenování pomocí speciálního softwaru. V pravém dolním rohu ukazuje trojrozměrný graf odražených signálů z zbytky budovy.

Doba skenování 167 sekund. Čas analýzy12 minut.

Železniční laboratoř

The multichannel GPR is designed for ballast examination

Application

  • Determination of the railway embankment width and structure content
  • Allocation of subsidence in the ballast and natural bed layers
  • Determination of the natural bed
  • Mapping underground pipelines crossing railway embankment
  • Control of conformation of railway embankment structure to the project documentation

Features:

  • high speed multi-channel control unit
  • number of channels: up to six (up to 6 profiles simultaneously)
  • antennas frequency: from 150MHz up to 2500MHz
  • maximum survey speed: up to 120 km/h
  • detection depth: up to 8m
  • creating 3D model of ballast
  • GPS integration
  • Automatic data processing